Autorská výstava: 


                                                            Vlasta Tvrdá

                                                       Květy Podkrkonoší

                                                        Výstava probíhala  od 20. července 2021

                                       a pro zájem návštěvníků byla prodloužena do 22.září 2021. 

                                          Výběr z obrazů paní Tvrdé je nadále v galerii vystaven.

                     

      Paní Vlasta Tvrdá začala malovat v dětství a její talent se projevil už na základní škole, kdy často mívala výkresy na nástěnkách. Na radu učitele kreslení zkusila talentovky na grafickou školu do Prahy, ale tam se jí dostat nepodařilo. Vystudovala pak Střední školu železniční v Děčíně. Malování ale zůstalo jejím velkým koníčkem a dále ho rozvíjela ve svém volném čase. Hodně četla knihy o malířích, měla ráda Vincenta Van Gogha, Paula Gauguina, všechny impresionisty. Snažila se kopírovat jejich obrazy a tím se učila. Zkoušela nejrůznější typy barev - oleje, křídy, tempery, akvarely, akryly ... V malování se také dále vzdělávala, dojížděla řadu let do výtvarného kroužku v Nové Pace. Zpočátku malovala nejrůznější náměty - krajiny, chalupy, květiny, zátiší, portréty. Nejúspěšnější ale byla v malování květin a na ty se tedy zaměřila. Květiny miluje po celý život - jak ty divoké, luční, tak zahradní, kterými se obklopuje ve svém domově. U květin obdivuje hlavně pestrost, barevnost a při jejich zachycování na plátno přidává i svoji fantazii.     

     Vlasta Tvrdá začala vystavovat v roce 1977 v Nové Pace a první samostatnou výstavu měla v roce 1986 na zámku v Sobčicích. Následně uspořádala více než padesát společných a dvacet samostatných výstav. Obrazy paní Tvrdé obdivovali návštěvníci v mnoha českých galeriích, ale i Německu a v dalekém Japonsku. Dnes jsou její obrazy součástí soukromých sbírek v USA, Kanadě, Austrálii, Izraeli a mnoha Evropských zemích.


Po celou sezónu 2021 Galerie Kruh nabízí ve svých prostorách obrazy z tvorby současných českých malířů, dekorativní a užitkovou keramiku a další díla uměleckých řemeslníků. Galerie Kruh rovněž vystavuje a nabízí široký sortiment drahých kamenů, minerálů a fosilií.

Podrobnosti o  vystavujících autorech najdete na www.galerie-kruh-blansko.cz .