Autorská výstava: 


        Srdečně zveme všechny milovníky výtvarného umění na autorskou výstavu obrazů malířky Vlasty Tvrdé.  Autorka se zabývá především malováním květin a Galerie Kruh tak v letošním létě rozkvetla rozmanitými zahradními květinami, polním a lučním kvítím, pestrobarevnými kyticemi. Věříme, že výstava každého návštěvníka zahřeje na duši a příjemně letně naladí.

                                                                                Galerie Kruh

                                                           Státní zámek Rájec nad Svitavou


                                  Dovolujeme si pozvat Vás a Vaše přátele  na výstavu obrazů

                                                                   Vlasta Tvrdá

                                                   Květy Podkrkonoší

                                                    Výstava probíhá od  20. července 2021

                            a je pro zájem návštěvníků prodloužena do 22. září 2021 

                                                                           Výstava je otevřena

                                                    září:  v úterý - neděli v době 9,30 - 16,00 hodin

                                                                Vstup na výstavu je volný.

                                Prosíme o dodržování aktuálních opatření proti šíření Covid - 19.

      Paní Vlasta Tvrdá začala malovat v dětství a její talent se projevil už na základní škole, kdy často mívala výkresy na nástěnkách. Na radu učitele kreslení zkusila talentovky na grafickou školu do Prahy, ale tam se jí dostat nepodařilo. Vystudovala pak Střední školu železniční v Děčíně. Malování ale zůstalo jejím velkým koníčkem a dále ho rozvíjela ve svém volném čase. Hodně četla knihy o malířích, měla ráda Vincenta Van Gogha, Paula Gauguina, všechny impresionisty. Snažila se kopírovat jejich obrazy a tím se učila. Zkoušela nejrůznější typy barev - oleje, křídy, tempery, akvarely, akryly ... V malování se také dále vzdělávala, dojížděla řadu let do výtvarného kroužku v Nové Pace. Zpočátku malovala nejrůznější náměty - krajiny, chalupy, květiny, zátiší, portréty. Nejúspěšnější ale byla v malování květin a na ty se tedy zaměřila. Květiny miluje po celý život - jak ty divoké, luční, tak zahradní, kterými se obklopuje ve svém domově. U květin obdivuje hlavně pestrost, barevnost a při jejich zachycování na plátno přidává i svoji fantazii.     

     Vlasta Tvrdá začala vystavovat v roce 1977 v Nové Pace a první samostatnou výstavu měla v roce 1986 na zámku v Sobčicích. Následně uspořádala více než padesát společných a dvacet samostatných výstav. Obrazy paní Tvrdé obdivovali návštěvníci v mnoha českých galeriích, ale i Německu a v dalekém Japonsku. Dnes jsou její obrazy součástí soukromých sbírek v USA, Kanadě, Austrálii, Izraeli a mnoha Evropských zemích.


Po celou sezónu 2021 Galerie Kruh nabízí ve svých prostorách obrazy z tvorby současných českých malířů, dekorativní a užitkovou keramiku a další díla uměleckých řemeslníků.

Podrobnosti o  vystavujících autorech najdete na www.galerie-kruh-blansko.cz .